ابزارها

بلوور برقی در کجا استفاده می‌شود؟

بلوور برقی ماکیتا

بلوور برقی که به عنوان دستگاه دمنده و مکنده نیز شناخته می‌شود، یکی از ابزار آلات برقی پرمصرف است که به منظور پاکسازی‌ و تمیز کردن گرد و غبار کاربرد دارد. در واقع این تجهیز با استفاده از جریان هوای تولید شده از حرکت موتور، با فشار زیاد هوا را به سمت بیرون انتقال می‌دهد. با انجام این کار، تمیز شدن گرد و غبار از سطوح را موجب می‌شود.

تولید گرد و غبار در بعضی از مشاغل ناگزیر است. این گرد و غبار که روی سطح کار و فضای کارگاه پخش می‌شود و برای انجام بهتر کارها، پاکسازی آن‌ها امری ضروری است. بدین منظور، داشتن تجهیزی که دارای قابلیت دمندگی و مکندگی باشد، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

از جمله این تجهیزات برقی که می‌تواند دمندگی و مکندگی را به خوبی انجام دهد، بلوور به حساب می‌آید. در این مطلب از وب‌سایت‌ لیا ابزار قرار است تا شما عزیزان را با بلوور برقی و موارد کاربرد آن آشنا کنیم. شما هموطنان گرامی می‌توانید جهت تهیه و خرید بلوور برقی به فروشگاه اینترنتی لیا ابزار مراجعه کنید.

بلوور برقی دمنده و مکنده ۱۰۰۰ وات

بلوور برقی چیست

در ابتدا برای تفهیم بهتر موضوع باید به بررسی چیستی بلوور برقی بپردازیم. بدین منظور باید با مفاهیم دمنده و مکنده به خوبی آشنا شویم. در حقیقت، بلوور برقی نوعی تجهیز پرکاربرد است که می‌تواند در کارهای مختلف هوادهی و هوا کشی انجام دهد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ریشه اصلی نام بلوور از فعل انگلیسی blow یا همان فوت کردن، دمیدن و هدایت جریان هوا به صورت هدف‌دار می‌آید.  این دستگاه با داشتن سیستم دمنده و مکنده هوا، قادر است تا انواع مختلف مواد مانند گرد و خاک، ذرات ریز جامد و مایع را با روش‌های هواکشی و هوادهی از محیط پاکسازی کند. برای اینکه این ذرات به خوبی پاک شوند، نیازمند فشار هوای بالا و پرقدرت است. ازاین رو، باید مقدار فشار مورد نیاز خود را ارزیابی و سپس نسبت به خرید بلوور برقی اقدام کرد. چراکه، فشار هوا بستگی به قدرت موتور در این دستگاه دارد.

 

بلوور برقی قادر است تا امور گسترده‌ای را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام داده و سهولت در کارها را به ارمغان بیاورد. دستگاه بلوور برقی دارای انواع مختلفی است. بلوورها در صنعت، ساختمان‌سازی، خودروسازی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دیگر استفاده می‌شوند. برای مثال، در صنعت خودروسازی، بلوورها برای پاکسازی و جمع‌آوری ذرات و گرد و غبار در فرآیندهای تولید و نصب استفاده می‌شوند. همچنین، در صنعت ساختمان‌سازی، بلوورها برای پاک کردن محل کار و ایجاد هوای تازه در فضاهای بسته نیز کاربرد دارند.

از بلوور برقی کجا استفاده کنیم

حالا که متوجه شدیم که بلوور برقی چیست، نیاز است تا با کاربردها و موارد استفاده آن به صورت دقیق‌تر آشنا شوید. در ادامه مطلب به بررسی کاربردها و موارد استفاده بلوور برقی خواهیم پرداخت.

خرید و قیمت بلوور برقی توتال

مصارف خانگی

یکی از مصارف مهم و عمده بلوور برقی، مصارف خانگی به حساب می‌آید. بلوور برقی قادر است تا به‌طور کاملا کاربردی و مفید انواع امور را در منزل به انجام برساند و شما را در امر پاکسازی و تمیزکاری کمک کند. جالب است بدانید که بلوورهای برقی قادرند تا در مواردی همچون دستگاه‌های الکترونیکی حساس، تمیز کردن سطوح دارای گردوغبار و ایجاد جریان هوای تازه در اتاق‌ها و فضاهای بسته را انجام دهند. البته، باید توجه داشت که در هنگام استفاده از این دستگاه نکات ایمنی را مورد توجه قرار دهید. بدین ترتیب، علاوه‌بر کارایی بیشتر دستگاه، دچار آسیب هم نمی‌شوید. برخی از موارد خانگی کاربرد بلوور برقی عبارت‌اند از:

 

تمیز کردن گرد و غبار

بلوور برقی می‌تواند برای تمیز کردن گرد و غبار روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از قدرت هوادهی و فشار بالای این دستگاه، به راحتی می‌توان سطوحی مانند میز، کمد، کف، پنجره و دیگر قسمت‌های خانه را از گرد و غبار پاکسازی‌ و تمیز کرد.

علاوه‌بر این، در برخی از دستگاه‌های حساس همچون کیس کامپیوتر، دیگر وسایل برقی مانند یخچال که دچار غبارگرفتگی می‌شوند، استفاده از بلوور گزینه‌ای هوشمندانه به حساب می‌آید.

خشک کردن سطوح

این تجهیز قادر است تا در فرآیندهای خشک کردن سطوح هم گزینه‌ای مناسب محسوب شود. با استفاده از قدرت هوادهی بلوور، امکان خشک کردن سطوح مرطوب فراهم می‌شود. سطوحی، مانند کف آشپزخانه، حمام، پذیرایی و غیره را بعد از شستشو می‌توان با این دستگاه خشک کرد. همچنین، پس از شستشو، دمنده‌های برقی برای خشک کردن اتومبیل بسیار عالی هستند. ازاین رو، بسیاری از کاروش‌ها از این محصول استفاده می‌کنند. علاوه‌بر این، می‌توان از آن‌ها برای زدودن زباله‌های زیر ماشین، چرخ‌ها و غیره استفاده کرد.

علاوه‌بر این، سطوح مرطوب از جمله فرش، مبلمان روکش شده و کف را می‌توان با دمنده‌های برقی خشک کرد. فقط نیاز است تا دمنده را به سمت ناحیه مرطوب هدایت کنید و بگذارید کار کند.

 

جمع آوری برگ‌ها

در فصل پاییز وقتی که برگ‌ها از درختان می‌افتند، بلوور برقی در جمع‌آوری برگ‌ها می‌تواند کمک شایانی کند. با هوادهی قوی بلوور، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی برگ‌ها را در یک‌جا جمع‌آوری کنید.

برگ‌ها، چمن‌ها و سایر زباله‌های حیاط را می‌توان با انباشتن آن‌ها با کمک دمنده‌های برقی به راحتی از بین برد. علاوه‌بر این، می‌توانید از آن‌ها برای پاک کردن کثیفی گرد و غبار راهرو، پاسیو و سایر سطوح استفاده کنید. دمنده‌های برقی ابزاری مؤثر برای پاکسازی زباله‌ها از ناودان‌ها مانند برگ‌ها، چوب‌ها و سایر زباله‌هایی هستند که می‌توانند ناودان‌ها را مسدود کنند.

روشن کردن آتش

بلوور برقی می‌تواند در روشن کردن آتش در باربیکیوها و محل‌های دیگری که آتش نیاز می‌شود، مورد استفاده قرار بگیرد. شما قادر خواهید بود تا با به‌کارگیری باد قوی ایجاد شده توسط بلوور برقی، آتش را به سرعت و با قدرت بیشتری روشن کنید.

 

مصارف صنعتی

دمنده برقی امروزه به دلیل سازگاری با محیط زیست و استفاده آسان از محبوبیت بالایی برخوردار است. موارد استفاده صنعتی از دمنده برقی در زیر ذکر شده است:

تمیز کردن کارگاه‌ها

از بلوور برقی می‌توان در برخی از کارگاه‌ها همانند کارگاه‌های نجاری، کابینت‌سازی و غیره استفاده کرد. از ابن دستگاه جهت از بین بردن ذرات ریز، گرد و خاک، خاک‌اره چوب‌ها و غیره استفاده کرد.

خنک کردن قطعات

بلوورهای برقی در صنایعی که نیاز به خنک کردن قطعات دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بلوورها، با فشار هوای زیاد، حرارت قطعات را کم می‌کنند.

 جابجایی مواد

بلوورهای برقی در فرآیندهای جابجایی مواد نیز استفاده می‌شوند. این دستگاه قادر به ایجاد جریان هوا قوی هستند که مواد را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می‌کند. این کاربرد برای جابجایی گرد و غبار، مواد خام و سایر موارد مشابه در صنعت استفاده می‌شود.

هوادهی

برای باد کردن تختخواب بادی و سایر مواردی که نیازمند هوا است، می‌توان از بلوور برقی استفاده کرد. همچنین، در برخی موارد هم از این محصول برای تهویه هوا در صنایع استفاده می‌شود. براساس نیازهای خاص هر صنعت، بلوورهای مناسب با قدرت و طراحی متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید و قیمت بلوور برقی ماکیتا

مصارف کشاورزی

علاوه‌بر مصارف خانگی و صنعتی، از بلوورهای برقی در صنایع کشاورزی نیز استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از کاربردهای بلوور برقی در صنعت کشاورزی را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

خشک کردن محصولات

اولین کاربرد آن در خشک کردن محصولات کشاورزی مانند حبوبات، سبزیجات و میوه‌ها است. با استفاده از بلوور برقی می‌توان زمان خشک شدن محصولات را کاهش داد و از احتمال پوسیدگی یا فساد آن‌ها جلوگیری کرد.

سمپاشی

سمپاشی نیز یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه در کشاورزی است. با استفاده از بلوور برقی، سموم و کودها به طور یکنواخت بر روی محصول پاشیده می‌شوند. در واقع، به این علت که بلوئر برقی قدرت پرتاب باد مناسبی دارد، عملیات سم‌پاشی درختان و گیاهان را به راحتی انجام می‌دهد.

جدا کردن برگ‌ها

می‌توان از بلوور برقی برای جدا کردن برگ‌های خشک، تمیزکردن شاخه‌های آلوده به آفت و حشرات هم استفاده کرد. با استفاده از این دستگاه در مدت کوتاهی برگ‌های خشک از گیاه جدا می‌شود.

گرده افشانی

در پایان نیز باید اذعان داشت که از بلوور برقی برای انجام عملیات گرده‌افشانی نیز استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از پرتاپ باد، به آسانی گرده‌ها را بر روی درختانی همانند نخل خرما پخش می‌کند و به عملیات گرده‌افشانی سرعت می‌بخشد.

 

جمع بندی

بنابراین، بلوورها با داشتن خاصیت دمندگی و مکندگی هوا، در کارهای مختلف به عنوان ابزاری مؤثر در پاکسازی و جمع‌آوری ذرات و گرد و غبار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بلوور برقی می‌توان در انواع مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد.

شما هموطنان گرامی چنانچه قصد تهیه و خرید انواع مختلف بلوور برقی را دارید، می‌توانید به فروشگاه لیا ابزار مراجعه کنید. لیا ابزار با فراهم آوردن انواع مختلف محصولات اورجینال، خدمات ارزنده‌ای را به شما عزیزان عرضه می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان درخصوص نحوه سفارش با مشاورین ما در مجموعه لیا ابزار تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *