ابزارآلات

انواع سشوار صنعتی را بشناسید

انواع سشوار صنعتی

از سری ابزارهای همه‌کاره که برای مصارف مختلف کاربرد دارد، سشوار صنعتی است. این دستگاه با تبدیل انرژی الکتریکی به باد گرم می‌تواند برای گرم‌کردن لوله‌های پلاستیکی، ازبین‌بردن روکش رنگی، خشک‌کردن رنگ، شرینگ کردن در صنایع بسته‌بندی و… استفاده شود. اگر قصد آشنایی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های این ابزار را دارید، تا انتهای این مقاله ما همراه باشید. برای خرید ابزارهای مختلف صنعتی از جمله خرید سشوار شارژِی، انواع اره، دریل، فرز و… نیز می‌توانید فروشگاه لیا ابزار را انتخاب نمایید و از تنوع بالای محصولات آن استفاده کنید.

سشوار صنعتی چیست؟

سشوارهای صنعتی عملکردی مشابه با سشوارهای معمولی و خانگی دارند؛ با این تفاوت که از قدرت بسیار بالاتری برخوردارند. محدوده دمایی این وسایل تا 500 الی 700 درجه سانتیگراد نیز می‌تواند باشد که با ویژگی تنظیم دما، برای انواع متریال قابل‌استفاده خواهد بود. سشوارهای صنعتی به‌طورکلی از دو قطعه اصلی موتور و المنت تشکیل شده‌اند. زمانی که ماشه این دستگاه به داخل فشار داده می‌شود، الکتریسیته از طریق موتور جریان پیدا می‌کند و باعث گرم‌شدن سریع المنت می‌شود. سپس گرمای تولید شده از طریق نازل دستگاه خارج شده و برای مصارف گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای سشوار صنعتی

یکی از رایج‌ترین کاربردهای هیت گان یا سشوارهای صنعتی، پاک‌کردن و زدودن رنگ از سطوح مختلف است. گرمای تولید شده توسط این دستگاه زمانی که روی رنگ اعمال شود، باعث نرم‌شدن بافت آن شده و خراشیدن و پاک‌کردن آن را ساده‌تر می‌کند. علاوه بر این از سشوارهای صنعتی برای بسته‌بندی مواد مختلف، لحیم‌کاری و بازکردن لوله‌های یخ‌زده نیز استفاده می‌شود.

کاربردهای سشوار صنعتی در بخش خودروسازی برای رنگ‌آمیزی بدنه و شیشه نیز مشاهده می‌شود. این ابزارها همچنین برای خم‌کردن مواد پلاستیکی مانند لوله‌ها یا ورق‌های pvc نیز کاربرد گسترده‌ای دارند. خشک‌کردن رنگ در بخش‌های ساخت‌وساز، شکل‌دادن به موادی مانند عایق فوم و حباب گیری در رزین را می‌توان از دیگر کاربردهای هیت گان در صنایع مختلف نام برد.

تفاوت سشوار صنعتی با سشوار معمولی

همان‌طور که گفته شد، سشوارهای صنعتی و معمولی عملکرد نسبتاً مشابهی دارند؛ بااین‌حال به دلیل تفاوت‌های اساسی نمی‌توانند کارایی یکسانی داشته باشند. اولین تفاوت میان این دو دستگاه، گرمای تولید شده آنهاست. سشوارهای صنعتی باتوجه‌به نوع موتور به‌کاررفته، توانایی تولید دمایی بین 50 الی 700 درجه سانتیگراد را دارند؛ اما دمای خارج شده از سشوارهای خانگی و معمولی، بین 20 تا 70 درجه سانتیگراد است. علاوه بر این سشوارهای صنعتی نسبت به سشوارهای معمولی دارای موتور و جریان هوای قوی‌تری هستند که استفاده از آنها را برای کارهای حساس و ظریف مانند خشک‌کردن مو، نامناسب می‌کند.

انواع سشوار صنعتی

تنوع سشوارهای صنعتی از لحاظ برند، محدود دمای تولید شده، نوع موتور و المنت تعبیه شده، کاربردها و همچنین اندازه، بسیار بالاست. در ادامه انواع مختلف سشوارهای صنعتی را بر اساس ویژگی‌های مختلف معرفی کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید مناسب‌ترین محصول را متناسب با نیازهای خود خریداری نمایید.

بر اساس نوع المنت

المنت سشوار صنعتی یکی از اصلی‌ترین قطعات آن است که نقش مهمی در عملکرد دستگاه ایفا می‌کند. این قطعه معمولاً در دو نوع سرامیکی و فلزی ساخته می‌شود که هر نوع برای کاربردها و مصارف مختلفی باید استفاده شود.

سشوار صنعتی با المنت سرامیکی

سشوارهای صنعتی که از المنت سرامیکی بهره می‌برند، توزیع دمای کاملاً یکنواختی دارند و بهترین گزینه برای انجام کارهای ظریف و حساس هستند. این نوع سشوارها با حفظ دمای یکنواخت، معمولاً در تعمیرات لوازم الکترونیکی، بسته‌بندی مواد و همچنین خم‌کردن یا اتصال لوله‌های پلاستیکی به یکدیگر استفاده می‌شوند.

سشوار صنعتی با المنت فلزی

نوع دیگر سشوارهای صنعتی بر اساس المنت، سشوارهای المنت فلزی هستند که برخلاف مدل سرامیکی، توزیع دمای یکنواختی ندارند و سریع‌تر گرم می‌شوند. این نوع دستگاه‌ها معمولاً ارزان‌تر از نمونه‌های سرامیکی هستند و در کارهایی که نیاز به دمای بسیار زیادی دارند، مانند لحیم‌کاری، ازبین‌بردن پوشش‌های رنگی سرسخت، بازکردن چسب‌های قدیمی و… استفاده می‌شوند.

بر اساس نوع موتور

قطعه اصلی دیگر در سشوارهای صنعتی، موتور است که وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به گرما را انجام می‌دهد. انواع سشوارها بر اساس نوع موتور نیز به دودسته موتور ذغالی و موتور بلبرینگی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر یک برای کاربردها و نیازهای خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

سشوار صنعتی با موتور ذغالی

سشوارهایی که از موتور ذغالی ساخته شده‌اند وزن بسیار سبکی دارند و تعمیر و نگهداری آنها به‌مراتب ساده‌تر از سشوارهای موتور بلبرینگی است. در این دستگاه‌ها جریان الکتریسیته توسط زغال صنعتی یا کربن که جاروبک نیز نامیده می‌شود، به روتور انتقال پیدا می‌کند و باعث روشن‌شدن موتور می‌شود. زغال به‌کاررفته در این سری ابزارها باعث تولید گرمای زیاد در داخل سشوار نیز می‌شود؛ به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب به قطعات، زغال آن باید حداقل هر سال یکبار تعویض شود.

سشوار صنعتی با موتور بلبرینگی

در این مدل از سشوارهای صنعتی، از موتور الکتریکی یا بدون جاروبک استفاده می‌شود که کارایی دستگاه را تا حد زیادی بالا می‌برد. این دستگاه‌ها عمر و دوام بسیار بالاتری نسبت به سشوارهای موتور ذغالی دارند و میزان استهلاک در آنها نیز کمتر است. علاوه بر این سازگاری این مدل دستگاه‌ها با محیط‌زیست بیشتر است و استفاده از آنها برای کاربردهای سخت و طولانی‌مدت، بیشتر پیشنهاد می‌شود.

بر اساس تنظیم دما

یکی از ویژگی‌های کاربردی در سشوارهای صنعتی، قابلیت تنظیم دمای خروجی است که با استفاده از آن می‌توان کاربردهای دستگاه را افزایش داد. بااین‌حال تمامی سشوارها از این قابلیت برخوردار نیستند و براین‌اساس به دو نوع دما ثابت و دما متغیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

سشوار صنعتی با تنظیم دما ثابت

سشوارهای صنعتی دما ثابت، حرارت خروجی ثابت و کنترل شده‌ای دارند و در طول استفاده، عملکرد خود را حفظ می‌کنند. این ابزارها معمولاً در کارهایی که نیاز به نتایج دقیق و قابل‌اعتمادی دارند، مانند صنایع الکترونیک، خودرو و ساختمان‌سازی، بیشتر استفاده می‌شوند.

سشوار صنعتی با تنظیم دما متغیر

مدل دیگر سشوارهای صنعتی همان‌طور که از نامشان مشخص است، قابلیت تنظیم دما را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و برای کاربردهای گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرند. این مدل سشوارها برای مصارف خانگی و کارگاهی مختلف که نیاز به محدوده دمایی گسترده‌ای دارند، بهترین گزینه هستند.

بر اساس کاربرد

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های انواع سشوار صنعتی، مربوط به کاربردهای آنها می‌شود. براین‌اساس، سشوارها به دودسته کلی تخصصی و عمومی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام برای نیازها و کاربردهای خاصی مناسب خواهند بود.

سشوار صنعتی عمومی

رایج‌ترین نوع سشوارهای صنعتی، نوع عمومی آنهاست که طیف گسترده‌ای از کاربردها را نظیر رنگ‌زدایی، باز کردن لوله‌ها و ازبین‌بردن چسب انجام می‌دهند. این دستگاه‌ها معمولاً دمای قابل تنظیمی دارند و برای پروژه‌های مختلف می‌توانند مورداستفاده قرار گیرند. اگر قصد استفاده‌های معمولی و خانگی را دارید، خرید این مدل سشوار بیشتر توصیه می‌شود.

سشوار صنعتی تخصصی

نوع دیگر و البته گران‌قیمت‌تر سشوارهای صنعتی، مدل تخصصی آنهاست که برای انجام کارهای خاص مانند اتصال لوله‌های پلاستیکی، لحیم‌کاری قطعات صنعتی، ساخت قطعات الکترونیکی و… استفاده می‌شود. سشوارهای صنعتی تخصصی از عناصر گرمایشی و نازل‌های بسیار دقیقی ساخته شده‌اند که دقت بسیار زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نکاتی در انتخاب سشوار صنعتی

برای خرید سشوار حرارتی و صنعتی که مناسب نیازها و کاربردهای شما باشد، تنها آشنایی با انواع آنها کارساز نیست و باید به نکات مهمی دیگری مانند توان موتور، میزان دمای خروجی، دبی هوا، وزن، ارگونومی دستگاه و… نیز دقت کنید. با درنظرگرفتن مواردی که در ادامه معرفی شده‌اند می‌توانید دستگاهی با ویژگی‌های مناسب را انتخاب کرده و استفاده بهینه‌ای از آن داشته باشید.

توان موتور

یکی از نکات اصلی که هنگام تهیه سشوار صنعتی باید به آن توجه کرد، قدرت موتور دستگاه است که بر حسب وات اندازه‌گیری می‌شود. توان موتور در سشوارهای صنعتی در برندها و مدل‌های مختلف، یکسان نیست و معمولاً در بازه 1000 تا 2000 وات قرار می‌گیرد. موتورهایی با توان بالاتر، گرما و جریان هوای بیشتری تولید می‌کنند و سریع‌تر گرم می‌شوند. استفاده از این دستگاه‌ها برای کار روی محیط‌های سخت انتخاب بهتری است.

میزان دما

از دیگر نکاتی که در خرید سشوارهای صنعتی باید در نظر داشته باشید، میزان دمای خروجی دستگاه است که می‌تواند بین 50 تا 700 درجه سانتیگراد متغیر باشد. دستگاه‌هایی با توانایی تولید دمای بالا، معمولاً جزو سشوارهای تخصصی قرار می‌گیرند و برای انجام کارهای صنعتی مناسب هستند. در طرف مقابل، دستگاه‌هایی با میزان دمای خروجی پایین‌تر استفاده‌های معمولی‌تری دارند و برای کارهای خانگی، انتخاب بهتری‌اند. بااین‌وجود بیشتر سشوارهای صنعتی از قابلیت تنظیم دما برخوردارند که با استفاده از آن می‌توان دمای خروجی دستگاه را مطابق با نیازهای خود تغییر داد.

دبی هوا

سرعت جریان یا دبی هوا، پارامتر مهم دیگری است که هنگام خرید سشوار صنعتی باید در نظر گرفته شود. دبی هوا به حجم هوایی اطلاق می‌شود که تفنگ حرارتی می‌تواند در هر دقیقه به بیرون براند. این ویژگی معمولاً بر حسب لیتر بر دقیقه اندازه‌گیری می‌شود که می‌تواند بین 500 تا 1500 متغیر باشد. دبی هوای بیشتر به معنی گرم‌شدن و خشک‌کردن سریع‌تر سطوح است و دبی پایین‌تر، به معنای زمان طولانی‌تر توزیع یکنواخت دما خواهد بود.

وزن و ارگونومی

سشوارهای صنعتی همگی از وزن نسبتاً پایینی برخوردارند؛ بااین‌حال مدل‌های تخصصی‌تر که در کارگاه‌های پیشرفته و کارخانه‌های صنعتی استفاده می‌شوند، به‌خاطر موتور قوی‌تر و قطعات بیشتر، وزن بالاتری دارند. باتوجه‌به اینکه وزن و نحوه طراحی سشوار تأثیر زیادی در مانورپذیری و حمل آن دارد، توصیه می‌کنیم محصولی را خریداری نمایید که وزن مناسبی داشته باشد و هنگام استفاده طولانی‌مدت، فشار زیادی به مچ دست وارد نکند.

برند و قیمت

توجه به برند و قیمت، در خرید هر محصولی ضروری است. سشوارهای صنعتی نیز باتوجه‌به نوع برند، مدل و همچنین ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند، رنج قیمتی مختلفی دارند. برای انتخاب محصولی با قیمت مناسب، توصیه می‌کنیم در مرحله اول نیازها و کاربردهای خود را از سشوار حرارتی و صنعتی مشخص نمایید. مسلماً خرید دستگاهی پیشرفته که فراتر از نیازهای شما باشد، نه‌تنها کارایی زیادی ندارد، بلکه باعث افزایش هزینه‌ها نیز می‌شود.

معرفی چند برند معتبر سشوار صنعتی

برندهای مختلفی در زمینه تولید سشوارهای صنعتی فعالیت می‌کنند که برای انتخاب بهترین گزینه، باید آشنایی کاملی با آنها داشته باشید. در ادامه چند مورد از بهترین و باکیفیت‌ترین برندها در این زمینه را معرفی کرده‌ایم که می‌توانند جزو اولویت‌های شما برای خرید باشند.

بوش

سشوارهای صنعتی برند آلمانی بوش جزو باکیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار هستند که از موتور قدرتمند، قطعات باکیفیت و طراحی ارگونومیک برخوردارند. سشوارهای صنعتی بوش باتوجه‌به ویژگی‌ها و کاربردها، در قیمت‌های متنوعی عرضه می‌شوند که یکی از پیشرفته‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین آنها، مدل GHG600 است. این سشوار با توان 2000 وات و خروجی هوای 550 لیتر در دقیقه، مناسب مصارف صنعتی پیشرفته است و جزو قدرتمندترین محصولات در این زمینه محسوب می‌شود.

سشوار صنعتی بوش مدل GHG600

رونیکس

محصولات برند رونیکس همگی از کیفیت قابل‌قبول، ویژگی‌های مناسب و قیمت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه برخوردارند و می‌توانند برای مصارف عادی مانند خشک‌کردن یا ازبین‌بردن رنگ، خم‌کردن لوله‌های پلاستیکی و… استفاده شوند. سشوار صنعتی رونیکس مدل 1106 یکی از پرفروش‌ترین و قیمت مناسب‌ترین محصولات این برند است که از توان 2000 وات، درجه حرارت قابل‌تنظیم 60 تا 600 درجه سانتیگراد، حجم هوادهی 500 لیتر بر دقیقه و بدنه مقاوم فلزی برخوردار است. این سشوار را می‌توان برای استفاده‌های روزانه و معمولی مانند پاک‌کردن چسب، رنگ، لاک و… استفاده کرد.

سشوار حرارتی رونیکس 1106

محک

برند ایرانی محک نیز همانند رونیکس، سشوارهایی با قیمت بسیار مناسب و عملکرد قابل‌قبول را به بازار عرضه می‌کند که برای استفاده‌های کارگاهی سبک می‌توانند مناسب باشند. سشوار حرارتی مدل HG-650C یکی از پرفروش‌ترین محصولات این برند است که با ویژگی‌هایی نظیر توان 2000 وات، دمای خروجی تا 650 درجه سانتیگراد، دبی هوای 500 لیتر بر دقیقه و موتور سرامیکی، قابلیت استفاده برای مصارف عمومی و صنعتی را دارد.

سشوار حرارتی صنعتی محک مدل HG-650C

هیوندای

سشوارهای صنعتی هیوندای در چین و تحت لیسانس کره ساخته می‌شوند و از کیفیت قابل‌قبولی برخوردارند. تمامی محصولات هیوندای از جمله مدل HP2060-HG برای کاربردهای عمومی و صنعتی می‌توانند استفاده شوند و عملکرد بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. پوشش محافظ حرارتی، قابلیت تنظیم درجه حرارت، قابلیت تنظیم میزان حجم هوای خروجی، متوقف‌شدن دستگاه به‌صورت اتوماتیک در صورت افزایش بیش از حد دما و امکان نصب و جداکردن آسان محافظ حرارتی، از ویژگی‌های اصلی سشوارهای صنعتی هیوندای به شمار می‌رود.

سشوار حرارتی هیوندای مدل HP2060-HG

ماکیتا

برند باکیفیت دیگری که برای خرید می‌توان در نظر داشت، ماکیتا است که سشوارهایی کاملاً پیشرفته، به‌روز و بادوام را به بازار عرضه کرده است. محصولات این برند را نمی‌توان در رده برندهای معتبر مانند بوش قرار داد؛ اما مدل‌های پیشرفته آن مانند سشوار صنعتی ماکیتا HG 6530 کیفیتی بسیار بالاتر از محصولات رونیکس، هیوندای یا محک دارد و در سطوح سخت، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. این دستگاه از توان 2000 وات، حجم هوای خروجی 550 لیتر بر دقیقه، دمای 650 درجه سانتیگراد و وزن 900 گرمی برخوردار است. توجه داشته باشید که برند ماکیتا اصل، ساخت کشور ژاپن است و محصولات آن که قیمت پایین‌تری دارند، ساخت چین هستند.

سشوار حرارتی ماکیتا HG 6530 ساخت ژاپن

کاربردهای سشوار صنعتی

کاربردهای زیاد سشوارهای صنعتی استفاده از آنها را چه در بخش‌های خانگی و معمولی و چه در بخش‌های صنعتی و کارگاهی، به‌شدت افزایش داده است. این ابزارها علاوه بر خشک‌کردن یا پاک‌کردن رنگ از سطوح، برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند که در ادامه می‌توانید چند مورد از اصلی‌ترین آنها را مشاهده نمایید.

خم‌کردن لوله‌های پلاستیکی

از رایج‌ترین کاربردهای سشوار صنعتی، خم‌کردن لوله‌های پلاستیکی است. این دستگاه‌ها با اعمال حرارت به لوله، باعث افزایش انعطاف‌پذیری آن می‌شوند و خم‌کردن آن را بدون آسیب‌دیدن یا شکستگی فراهم می‌کنند.

جداکردن چسب و رنگ

دمای بالای خارج شده از نازل سشوار حرارتی، بافت انواع رنگ و چسب را نرم می‌کند و باعث متلاشی‌شدن آن می‌شود. با انجام این کار به‌راحتی می‌توان رنگ یا چسب‌های قدیمی را از روی سطوح پاک کرد؛ به‌گونه‌ای که هیچ‌گونه اثری از آنها باقی نماند.

ذوب کردن فلزات

سشوارهای صنعتی پیشرفته‌تر در ذوب کردن فلزات نیز کاربرد دارند. این دستگاه با اعمال گرمای زیاد روی یک نقطه خاص، باعث ذوب‌شدن آن می‌شود و می‌تواند برای اهداف مختلفی مانند جوشکاری یا ریخته‌گری مورداستفاده قرار گیرد.

گرم‌کردن لوله‌های آب

بهترین ابزار برای گرم‌کردن و بازکردن لوله‌های آب یخ‌زده، سشوار صنعتی است. این وسیله با اعمال حرارت از روی لوله، یخ‌های بسته شده در نواحی مختلف را ذوب می‌کند و باعث ایجاد جریان آب در لوله می‌شود. بااین‌حال باید دقت زیادی در انجام این کار داشت؛ چرا که امکان ذوب‌شدن لوله پلاستیکی هنگام یخ‌زدایی وجود دارد.

خشک‌کردن سطوح

کاربرد اصلی دیگری که سشوارهای صنعتی دارند، خشک‌کردن انواع سطوح است. این دستگاه‌ها می‌توانند رنگ، چسب و سایر سطوح مرطوب را در کمترین زمان به‌خوبی خشک کنند و باعث ایجاد بافتی یک‌دست و یکنواخت شوند.

 نکات ایمنی در استفاده از سشوار صنعتی

کار با سشوارهای صنعتی بسیار ساده است و تمامی افراد با کمترین تجربه، می‌توانند استفاده مؤثری از این دستگاه داشته باشند. بااین‌حال برای افزایش ایمنی، تضمین سلامت و همچنین بهبود راندمان دستگاه، رعایت‌کردن برخی نکات ایمنی که در ادامه معرفی شده‌اند کاملاً ضروری است.

استفاده از عینک و دستکش

قبل از هر چیز، همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از سشوار حرارتی و صنعتی از عینک و دستکش محافظ استفاده کنید. این کار باعث محافظت از چشم‌ها و دست‌های شما در برابر هرگونه آسیب احتمالی که ممکن است از گرما یا نیروی خشک‌کن وارد شود، خواهد شد.

عدم استفاده در محیط‌های مرطوب

برای جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی و افزایش طول عمر دستگاه، توصیه می‌کنیم سشوار صنعتی را به‌هیچ‌عنوان در محیط‌های مرطوب استفاده نکنید. این دستگاه را می‌توان برای خشک‌کردن سطوح مرطوب استفاده کرد، اما به‌کاربردن آن در محیط‌های مرطوب روی عملکرد آن تأثیر می‌گذارد و باعث استهلاک بیشتر قطعات می‌شود.

عدم استنشاق هوای گرم

یکی از اصلی‌ترین نکات ایمنی هنگام استفاده از سشوارهای صنعتی، فاصله‌گرفتن از هوای گرم خارج شده از آن است. استنشاق این هوا عوارض بسیار زیادی روی سیستم تنفسی می‌گذارد و سرفه‌های شدید را در پی دارد. استفاده از ماسک مناسب و فاصله‌گرفتن از دستگاه هنگام کار، می‌تواند سلامتی شما را تضمین کند.

دورنگه داشتن از مواد قابل‌اشتعال

گرمای زیاد تولید شده توسط سشوار صنعتی می‌تواند موادی مانند کاغذ، پارچه یا مواد شیمیایی را به‌راحتی مشتعل کند و منجر به آتش‌سوزی احتمالی یا سایر خطرات شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم این دستگاه را ازاین‌گونه مواد کاملاً دور نگه دارید و هنگام کار نیز توجه زیادی به محیط خود داشته باشید.

استراحت دادن به دستگاه در فواصل زمانی

سشوارهای صنعتی حتی مدل‌های پیشرفته آن، در صورت استفاده مداوم با استهلاک و خرابی قطعات مواجه می‌شوند که اصلی‌ترین دلیل آن، داغ‌شدن المنت و گرمای داخلی دستگاه است. برای جلوگیری از خرابی موتور، توصیه می‌کنیم باتوجه‌به نوع سشوار، در فواصل زمانی مختلف آن را خاموش نمایید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

 سخن پایانی

سشوار صنعتی ابزاری همه‌کاره و بسیار کاربردی است که در کارگاه‌ها و صنایع مختلف برای خشک‌کردن سطوح، پاک‌کردن رنگ، خم‌کردن لوله‌های پلاستیکی و… استفاده می‌شود. این دستگاه تخصصی ویژگی‌ها و انواع مختلفی دارد که در این مقاله به‌صورت کامل به بررسی آنها پرداختیم. اگر قصد خرید این محصول یا خرید جارو صنعتی و سایر ابزارهای کاربردی خانگی و کارگاهی را دارید، کافی است با پشتیبانان سایت لیا ابزار در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم در اختیار شما قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *