ابزارها

مزایا و معایب اره شارژی

مزایا و معایب اره شارژی

یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در هر فروشگاه ابزار مشاهده می‌کنید اره‌ها هستند. با استفاده از اره‌ها می‌توان به شکلی عالی متریال‌های مختلف را برش داد. از چوب گرفته تا انواع فلزات سخت و سنگ‌های ضخیم و… . نکته‌ای که باید درباره اره‌ها بدانید این است که اره‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. هر کدام از مدل‌های اره‌ها به شکلی هستند که می‌توانند کاربردی خاص در کنار امکانات ویژه به شما ارائه دهند.

اگر می‌خواهید نسبت به خرید یک اره باکیفیت اقدام کنید پیشنهاد ما خرید اره شارژی است. این محصول، دستگاهی است که می‌توانید با استفاده از آن به‌راحتی چوب‌های ریزودرشت را برش داده و درختان را هرس کنید. ویژگی‌های زیادی در میان مزایا و معایب انواع اره شارژی وجود دارد. برای این که بیشتر با این وسیله و کاربردهای آن آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

آشنایی با مزایا و معایب اره شارژی

موارد استفاده از اره شارژی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید دررابطه‌با انواع اره شارژی بدانید این است که کاربرد هر کدام از مدل‌های این اره نسبت به یکدیگر متفاوت است. این موارد کاربردهای این وسیله را مشخص می‌کنند. از مهم‌ترین کاربردهای این اره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باغبانی

از مهم‌ترین کاربردهایی که با استفاده از این دستگاه نصیب شما عزیزان دل می‌شود استفاده از آن برای کاربردهای باغبانی است. شما عزیزان دل می‌توانید با کمک مدل‌های خاصی از اره شارژی به‌راحتی باغبانی کرده و درخت و گل‌های خود را تقویت کنید.

به طور مثال می‌توانید شاخه‌های ریز درخت را برش زده یا گل‌هایی خیابانی را هرس کنید. البته توجه داشته باشید که این دستگاه در توان‌های مختلفی ارائه می‌شود. اگر برای شاخه‌های درشت از آن استفاده می‌کنید باید توان‌های بالای آن را خریداری کنید.

 • چوب‌بری

از دیگر کاربردهای انواع اره شارژی این است که می‌توانید با کمک آن چوب‌های مختلف را برش دهید. کاربرد اصلی اره‌ها این است که می‌توانید با کمک آن‌ها انواع چوب را در کارگاه‌های مختلف برش دهید. به طور مثال چوب ام‌دی‌اف یا نئوپان.

می‌توانید برای پروژه‌های دانشجویی یا خانگی نیز از آن استفاده کنید. مثلاً اگر می‌خواهید باکس چوبی درست کنید می‌توانید با کمک اره شارژی چوب مدنظر خود را برش داده و به‌راحتی آن را به اشکال مختلف در بیاورید. توجه کنید که چوب‌های بسیار ضخیم برش سخت‌تری داشته و نیازمند دستگاه‌های قوی‌تری برای برش هستند.

 • هرس درختان

یکی از کاربردهای بسیار مهمی که می‌توان آن را در اکثر مدل‌های اره‌برقی مشاهده کرد هرس درختان است. شما عزیزان دل می‌توانید با کمک مدل‌هایی از انواع اره شارژی به‌راحتی این کار را انجام دهید. این فرایند بسیار مهم بوده و باید بادقت بالایی انجام بگیرد.

این موضوع می‌تواند به رشد درخت و باردهی آن کمکی عالی کند. توجه کنید که برای درخت‌های کوچک و نهال‌ها می‌توانید از این اره استفاده کنید؛ اما درخت‌های بزرگ و قطور نیازمند اره‌برقی و اره بنزینی هستند.

هرس درختان با اره

مزایای اره شارژی

اره شارژی مزایای بسیار زیادی دارد که شما میتوانید نسبت به نیاز های خود یک مدل از این وسیله را خریده و متناسب با منافعی که برای شما دارد از آن بهره ببرید. در ادامه مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد:

 1. آلودگی صوتی کم‌تر

از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان برای انواع اره شارژی ذکر کرد این است که این اره را می‌توانید در شرایط مختلفی استفاده کرده و هرگز متوجه نویز آن نشوید. یکی از عیب‌های اره‌برقی بزرگ این است که صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند.

این موضوع به دلیل موتور قوی و دندانه‌های درشت زنجیر اره است. اما اره شارژی این مشکل را نداشته و می‌توانید آن را به‌راحتی برای انواع درخت ها و نهال‌ها استفاده کنید. موتور این اره صدای بسیار کمی تولید کرده و برش‌دادن با استفاده از آن موجب آزار و اذیت بقیه نخواهد شد.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا جای امکان برای امور درون‌شهری مانند هرس‌کردن درخت حیاط خانه از انواع اره شارژی استفاده کنید تا همسایه‌ها آزار نبینند.

 1. استفاده آسان از اره

نکته‌ای که می‌توان آن را مهم‌ترین مزیت انواع این محصول دانست این است که استفاده از این اره‌ها بسیار ساده و آسان است. اره‌ها را می‌توانید برای امور مختلف استفاده کرده و به‌راحتی آن را شارژ کنید. نکته مهم این است که می‌توانید به‌راحتی از این دستگاه و بدون داشتن هیچ تجربه‌ای استفاده کنید.

استفاده از اره بنزینی بدون یک راهنما یا مشاور کاری خطرناک و سخت است؛ زیرا این اره سنگین بوده و موتور قوی آن می‌تواند به شما عزیزان دل آسیب وارد کند. اما این اره وزن بسیار کمی داشته و استفاده درست از آن هیچ خطری را برای شما ایجاد نمی‌کند.

 1. حمل‌ونقل آسان

از ویژگی‌ها و مزیت‌های فوق‌العاده‌ای که در انواع اره شارژی می‌توانید آن را پیدا کنید می‌توان به حمل‌ونقل آسان این دستگاه اشاره کرد. وزن و ابعاد این دستگاه به شکلی است که هرگز شما عزیزان دل را آزار نداده و می‌توانید به‌راحتی آن را استفاده کنید.

اگر اره بنزینی را از نزدیک دیده باشید می‌دانید که این دستگاه ابعادی بزرگ و وزنی سنگین دارد. این موضوع حمل‌ونقل دستگاه و جای‌دادن آن در خودرو را بسیار سخت می‌کند. اما اره شارژی به‌اندازه‌ای کوچک است که می‌توانید آن را به‌راحتی در خودروی خود جای دهید.

حمل‌ونقل آسان

 1. هزینه کمتر به نسبت اره‌برقی

نکته‌ای که باعث شده بسیاری از افراد خرید انواع این محصول را نسبت به اره‌برقی یا اره بنزینی ترجیح دهند این است که قیمت اره شارژی نسبت به اره‌برقی بسیار کمتر است. اره‌برقی به دلیل استفاده از قطعات درشت و قدرتمند در کنار موتور پر توان قیمتی گران دارد. از طرفی این وسیله موتوری محدودتر داشته و قطعات آن نیز ارزان‌تر هستند. همین موضوع باعث شده تا قیمت کمتر شده و افرادی که استفاده غیرحرفه‌ای دارند به‌راحتی این مدل اره را خریداری کنند.

 1. دسترسی در هر مکان

شما عزیزان دل می‌توانید به‌راحتی در هر مکان از انواع اره شارژی استفاده کنید. نکته مهم درباره این دستگاه این است که از باتری‌های قوی استفاده کرده و به انرژی برق مستقیم شهری برای کارکردن نیاز ندارد. استفاده از اره‌برقی نیازمند اتصال برق شهری بوده و این موضوع محدودیت‌هایی را در مکان‌هایی مانند باغ و محل ساخت‌وساز ایجاد می‌کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای استفاده‌های خاص که دسترسی به برق شهری وجود ندارد از اره شارژی استفاده کرده و پس از اتمام کار آن را به شارژر متصل کنید.

 1. عدم نیاز به تعویض فیلتر سوخت و سوخت‌رسانی

مزیت مهم انواع اره شارژی این است که دیگر نیازی نیست فیلتر سوخت آن را تعویض کرده و همیشه مقداری سوخت درون آن بریزید. این موضوع تنها برای اره‌های بنزینی است. اره بنزینی از قوی‌ترین و سنگین‌ترین نوع‌های اره است که برای برش درختان بزرگ استفاده می‌شود.

این اره توان بالایی داشته و برای این که عملکرد موتور آن دچار مشکل نشود از فیلتر سوخت در آن استفاده می‌شود. این موضوع در اره شارژی وجود نداشته و به دلیل باتری بودن محل انرژی، نیازی به تعویض فیلتر نخواهید داشت.

 1. ایمنی بالاتر

ایمنی از مهم‌ترین معیارهایی است که باید زمان خرید انواع اره به آن توجه کنید. مدل‌های برقی و بنزینی از اره‌ها ایمنی کمتری دارند. این موضوع به دلیل وزن بالا و استفاده سخت از دستگاه است. اما انواع اره شارژی به دلیل اندازه کوچک و وزن سبک، استفاده بسیار راحتی داشته و می‌توانید به‌راحتی و بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

این مدل اره، موتوری دارد که توان آن نسبت به اره‌های دیگر کم‌توان‌تر بوده و استفاده از اره را ایمن‌تر کرده است. اگر به دنبال یک اره ایمن برای پروژه‌های کوچک هستید این اره انتخابی مناسب محسوب می‌شود.

 1. امکان تنظیم سرعت

ویژگی که موجب شده از انواع اره شارژی به‌عنوان کاربردی‌ترین و خاص‌ترین اره‌ها یاد شود ویژگی تنظیم سرعت در این اره‌ها است. می‌توانید به‌راحتی مدل‌های مختلف اره را خریداری کنید؛ اما کمتر مدلی از میان مدل‌های بنزینی و برقی امکان تنظیم سرعت دارند.

تنظیم سرعت می‌تواند به شما این امکان را دهد که به‌راحتی قدرت موردنیاز اره را تنظیم کرده و برش را انجام دهید. در برخی از شرایط که می‌خواهید دقت بیشتری به خرج دهید نیازمند سرعت کمتری هستید. در این شرایط می‌توانید به‌راحتی سرعت اره را کمتر کرده و چوب یا دیگر متریال مدنظر را برش دهید.

آپشن تنظیم سرعت در این مدل اره

 1. لرزش کمتر در هنگام کار

اگر می‌خواهید بهترین مدل‌ها در میان انواع اره شارژی را خریداری کنید باید این نکته را بدانید که این اره‌ها لرزش بسیار کمتری در هنگام کار دارند. شما دوستان عزیز می‌توانید با خرید این محصول به‌راحتی از آن استفاده کرده و برخلاف اره بنزینی یا اره‌برقی لرزش بسیار کمی را احساس کنید. اره بنزینی به دلیل زنجیر درشت و موتور قوی که دارد لرزش زیادی داشته و به همین دلیل استفاده از اره سخت‌تر خواهد بود.

معایب اره شارژی

نکته‌ای مهم که باید درباره انواع مدل‌های این دستگاه بدانید این است که این مدل‌ها علاوه بر مزایای عالی و جذاب، دارای عیب‌هایی نیز هستند. باید این عیب‌ها را بررسی کنید تا ببینید که واقعاً این اره‌ها به درد شما دوستان عزیز  می‌خورند یا خیر. مهم‌ترین عیب‌های اره شارژی عبارت‌اند از:

 • نیاز به تایم برای شارژشدن

یکی از عیب‌هایی که شاید شما دوستان عزیز را از خرید انواع اره شارژی منصرف کند این است که برای استفاده از این وسیله نیاز به زمان برای شارژکردن آن هستید. درصورتی‌که مدت‌زمان زیادی از اره استفاده کنید، شارژ باتری آن به طور کامل تخلیه شده و دیگر قابلیت استفاده از اره وجود نخواهد داشت. به همین دلیل باید اره را به شارژ زده و مدت‌زمان زیادی صبر کنید تا شارژ شود. این موضوع باعث می‌شود تا زمان شما دوستان عزیز گرفته شده و نتوانید به‌راحتی کار خود را جلو ببرید.

 • قدرت برش کمتر به نسبت اره‌برقی

نکته دیگری که باید دررابطه‌با عیب‌های انواع اره شارژی بدانید این است که قدرت برشی این اره‌ها نسبت به اره‌برقی و بنزینی کمتر است. چندین دلیل برای این موضوع وجود دارد. موتور این دستگاه از انرژی باتری استفاده می‌کنند؛ یعنی برق محدودی به آن می‌رسد که توانایی تولید توان موتوری بالایی را ارائه نخواهد داد.

از طرف دیگر ابعاد موتور نیز کوچک بوده و قدرت تولیدی بالایی نمی‌تواند به وجود بیاورد. به همین دلیل توان آن کم بوده و برای برش سنگ‌های ضخیم یا فلزهای سخت نمی‌توان از این اره استفاده کرد.

 • محدودیت در عمر باتری اره شارژی

عمر باتری این وسیله‌ها محدود است. شما دوستان عزیز از این باتری برای یک دستگاهی استفاده می‌کنید که توان زیادی نیاز داشته و برق موردنیاز آن قوی است. همین موضوع باعث می‌شود تا باتری همیشه بیشترین توان خود را برای عملکرد ارائه دهد.

این موضوع در نهایت موجب خراب‌شدن باتری و ازدست‌دادن عملکرد عالی آن می‌شود. در نتیجه این موضوع باید هزینه کرده و باتری اره را عوض کنید تا دوباره قابلیت استفاده از اره شارژی خود را داشته باشید.

 • محدودیت‌های آب‌وهوایی

آخرین عیبی که می‌توان برای این محصول ذکر کرد این است که این دستگاه محدودیت‌های آب‌وهوایی دارد. اره‌برقی و اره بنزینی را می‌توانید به‌راحتی در هر جایی استفاده کرده و نگران آب‌وهوا و تأثیر آن در موتور دستگاه نباشید. اما اره شارژی به این شکل نیست.

درصورتی‌که از این وسیله در محیط‌های مرطوب استفاده کنید کارایی آن کمتر خواهد شد. این یعنی موتور آن محدودتر کارکرده و توانایی آن در برش چوب‌های مرطوب کمتر خواهد بود. پس اگر در محیط مرطوب زندگی می‌کنید. این اره انتخاب مناسبی برای شما دوستان عزیز نخواهد بود.

محدودیت‌های آب‌وهوایی در این مدل اره

سخن پایانی

یکی از بهترین اره‌هایی که می‌توانید برای امور مختلف از آن استفاده کنید انواع اره شارژی است. این محصول دستگاهی است که برخلاف اره‌برقی و اره بنزینی از باتری استفاده می‌کند. باتری که در این دستگاه وجود دارد می‌تواند پس از یک شارژ کامل چندین ساعت عملکرد فوق‌العاده عالی به شما دوستان عزیز ارائه بدهد.

از طرف دیگر این اره حمل‌ونقل عالی داشته و این موضوع را مدیون اندازه کوچک و وزن سبک خودش است. در این مقاله از فروشگاه لیا ابزار تمام نکاتی که باید برای مزایا و معایب اره شارژی می‌دانستید را با هم بررسی کردیم. می‌توانید بهترین مدل‌های این محصول را با قیمتی عالی از لیا ابزار خریداری کنید.

سوالات متداول

 • اره شارژی نیاز به شارژ مکرر در هر چند مدت دارد؟

بله؛ درصورتی‌که به‌صورت حرفه‌ای برای امور مختلف از این وسیله استفاده کنید، نیازمند این هستید تا آن را به طور مکرر شارژ کنید.

 • از اره شارژی برای برش آهن هم می‌توان استفاده کرد؟

می‌توانید برای ضخامت‌های کم آهن از این اره جهت برش استفاده کنید. اما اگر ضخامت زیاد باشد، این وسیله توان برش آهن را نخواهد داشت.

 • اره شارژی وسیله‌ای سنگین است؟

خیر؛ این محصول از قطعات سبک، بدنه‌ای کم‌وزن و موتوری کوچک استفاده می‌کند. همین موضوع باعث شده تا وزن آن بسیار سبک بوده و قابل حمل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *